02166531091
66533072

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان، سفری در دل تاریخ و هنر


یونان، کشوری زیبا با تنوع غذای نزدیک به کشور خودمان ایران و آب هوای مناسب برای اقامت و یا مسافرت است. این کشور یکی از بهترین کشورها درزمینه جذب توریست و به‌نوعی از آن پل ارتباطی اروپا هم نام‌برده می‌شود. کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی رادارند، بهتر هست با اخذ ویزای توریستی یونان از این کشور برای رسیدن به مقصد خود استفاده نمایند.


یونان، تمدنی فراموش‌نشدنی

یونان در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه‌جزیره بالکان است. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه شمالی و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز زمینی مشترک است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به‌وسیله دریای مدیترانه احاطه‌شده و از غرب به دریای یونان نیز نزدیک است.
یونان نام فارسی این کشور است و این نام از ایونیا، منطقه آسیای نشین آسیای صغیر گرفته‌شده است. پایتخت این کشور آتن می‌باشد و جمعیت آن بالغ‌بر 1 میلیون 8 هزار نفر می‌باشد.

یونان عضو حوزه شینگن است. طبیعتاً باید انتظار این را داشت که بدون ویزای شینگن نمی‌توان به این کشور سفر کرد. سفارت کشور یونان در ایران در صفحه اینترنتی خود، توضیحات مفصلی را از مراحل اخذ و صدور ویزا در کشورش ارائه کرده است.
در این صفحه صراحتاً اعلام شده است که درصورتی‌که شما برای ویزای توریستی یونان اقدام کنید؛ بیشترین زمان سفرتان باید در این کشور بوده و برای ورود و خروج در منطقه شینگن هم باید از طریق یونان اقدام کنید. اگر از قانون ورود و خروج سرپیچی کنید، برای بار دیگر درخواست اخذ ویزای شما موردپذیرش قرار نمی‌گیرد.

اخذ ویزای توریستی برای یونان

ویزای توریستی مخصوص سفرهای کوتاه‌مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به کار و یا ماندن در این کشور رادارید، گرفتن این نوع ویزا برای شما مناسب نمی‌باشد. اگر می‌خواهید در این کشور بمانید، باید از طریق ویزای کار و تحصیلی اقدام نمایید.
اعتبار ویزای توریستی شما بستگی به تصمیم سفارت و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزا، سفارت برچسب ویزا را به پاسپورت شما می‌چسباند و در آن زمان شما اجازه مسافرت رادارید. این برچسب شامل تمامی اطلاعات اصلی ویزا، تاریخ اعتبار ویزا و تعداد دفعاتی که می‌توانید با آن سفر کنید، می‌باشد.

اولین مرحله صدور ویزا برای هر کشوری، پر کردن فرم تقاضای ویزای آن کشور می‌باشد. این فرم را می‌توان به‌صورت حضوری، از بخش درخواست ویزای کشور یونان دریافت کرد. برای این کار لازم است فرم و تمامی مدارک موردنیاز را به‌صورت حضوری به سفارت برده و وقت را هم به‌صورت حضوری بگیرید.
در تاریخی که به‌عنوان زمان ملاقات و تحویل مدارک مشخص‌شده، باید در محل سفارت برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه، حضور یابید. تصمیم سفارت در مورد صدور ویزای توریستی یونان به مجموعه عواملی ازجمله تکمیل بودن مدارک و مصاحبه حضوری شما بستگی دارد.

ویزای توریستی یونان شامل مقررات و شرایط ویزای شینگن است. مطمئن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای گرفتن ویزای توریستی یونان، اقدام مستقیم خودتان و یا سپردن امور به متخصصین این حوزه از جمله متخصصین گروه ویزاسازان است.


مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی

مدارکی که باید در وقت ملاقات تعیین‌شده به همراه داشته باشید علاوه بر فرم تکمیل‌شده، شامل موارد ذیل می‌باشد:
1.    گذرنامه
اعتبار گذرنامه یا همان پاسپورت، باید حداقل 6 ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی باشد. لازم است از صفحات اول، دوم و تمامی صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده است، کپی گرفته شود.
2.    اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
برای کارکنان بخش دولتی: ترجمه رسمی آخرین حکم کارگزینی.
برای کارمندان بخش خصوصی: گواهی اشتغال به کار روی سربرگ رسمی شرکت به زبان انگلیسی.
برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی و دو سری کپی کامل از اصل مدارک فارسی.
برای دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت‌علمی.
برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی.
هم‌چنین مدارک و شرایط زیر برای اخذ ویزای توریستی برای هر فردی لازم است:
1.    مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی بانک و مهرشده به سفارت یونان ارائه شود.
2.    ترجمه یک سند مالکیت: دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
3.    بلیت هواپیما یا رزرو قطعی آن به‌صورت رفت برگشت به مقصد یونان.
4.    رزرو هتل در یک یا چند شهر یونان برای کل مدت اقامت
5.    داشتن بیمه مسافرتی
6.    دو قطعه عکس برای ویزا: عکس رنگی تمام‌رخ در ابعاد 6*4 که کمتر از 3 ماه پیش گرفته‌شده باشد و کاملاً با ظاهر فعلی فرد همخوانی داشته باشد. طبق مقررات شینگن عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
7.    رضایت‌نامه محضری برای افرادی که زیر 18 سال هستند و بدون همراهی پدر مسافرت می‌کنند و هم‌چنین خانم‌های متأهلی که تنها هستند.
مواردی که باید برای اخذ ویزای توریستی یونان به یاد داشته باشید
اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هرکدام از اعضا باید به‌صورت مجزا فرم پرکنید. باقی موارد این مدارک هم تا حد امکان برای هر نفر باید به‌صورت جداگانه تهیه شود. تمام افراد بالای 12 سال انگشت‌نگاری می‌شوند. اصل کلیه‌ی مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت یونان می‌ماند.


زمان و هزینه صدور ویزای توریستی یونان

بررسی اولیه مدارک به‌منظور صدور ویزا معمولاً دو هفته طول می‌کشد. در این مدت گذرنامه شما پیش سفارت باقی می‌ماند. سفارت پس از دریافت مدارک به شما رسید داده و در این رسید تاریخ و زمان مراجعه به سفارت برای پاسخ نهایی ذکرشده است.
هنگام مراجعه مجدد، لازم است که رسید را همراه داشته باشید. قیمت ویزای یونان 60 یورو است که زمان ارائه مدارک به‌صورت نقدی در سفارت پرداخت می‌کنید. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک شماست و در هیچ حالتی سفارت این مبلغ را برنمی‌گرداند.


مصاحبه و انگشت‌نگاری
بعد از تهیه مدارک موردنیاز و گرفتن وقت از سفارت به‌صورت اینترنتی، باید در روز معین برای مصاحبه  به سفارت مراجعه کنید.
مصاحبه ممکن است به زبان فارسی یا انگلیسی باشد. سؤالات معمولاً در مورد هدف شما از سفر به‌طورکلی است. پیشنهاد می‌کنیم از قبل سفر، اهدافتان را مرور کنید. بعد از مصاحبه و انگشت‌نگاری رسیدی به شما داده خواهد شد تا با آن بتوانید پرونده خود را پیگیری نمایید. معمولاً 2 هفته لازم است تا جواب ویزای خود را دریافت کنید.

خلاصه مطلب
یونان، کشوری اصیل و دارای تمدنی غنی است که سالانه میزبان گردشگران بسیاری است. این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، پل ارتباطی اروپا محسوب شده و یکی از اصلی‌ترین کشورها برای ورود به قاره سبز است. شرایط اخذ ویزای توریستی یونان، دارای ظرافتی است که بهتر است با مشورت متخصصین انجام گیرد. ارائه مشورت و همچنین اقدام برای اخذ ویزای توریستی یونان از تخصص ما در ویزاسازان می‌باشد.

آدرس سفارت یونان در تهران
تهران، خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، پلاک 43
روزهای کاری: همه‌روزه به‌جز جمعه و شنبه.
ساعت کاری:10 الی 16
تلفن: 02122056784
021220505533
وب‌سایت: https://www.mfa.gr/missionsabroad/en/iran.html

لطفا نظر خود را بنویسید.

0
terms and condition.

نظرات

  • No comments found

سایت وقت سفارت ایتالیا

وقت ایتالیا جهت مصاحبه در سفارت ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا

جهت تعیین وقت ایتالیا (وقت سفارت ایتالیا) برای مصاحبه و اخذ ویزای ایتالیا کافیست تا یک تصویر واضح و با کیفیت و رنگی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و برای ما ایمیل و یا در تلگرام ارسال نمایید.

  •  تعیین وقت سفارت ایتالیا
  •  اخذ ویزای توریستی ایتالیا
توضیحات بیشتر

تلفن وقت سفارت ایتالیا

  • تعیین وقت سفارت ایتالیا عادی/فوری
  • Tel: 021-66531091,66533072
  • telegram/whatsapp: 09351780080
  • Email: info[at]Fly7.ir

آریا سفر آماده همکاری با شرکت های کارگزاری و آژانس های مسافرتی در زمینه خدمات گردشگری و خدمات سفارت ها است. با ما تماس بگیرید.

Scroll to top