02166531091
66533072

2 شهر متروکه ایتالیا (گردشگری)

دیدنی های ایتالیا که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.
شهر متروکه کراکو ایتالیا (Craco)
شهر متروکه کراکو ایتالیا که امروزه به جاذبه ای برای گردشگران از نقاط مختلف جهان تبدیل شده است، یکی دیگر از متروک ترین و عجیب ترین شهرهای جهان است که شایعه حضور ارواح در آن ایجاد شده است. شهر کراکو ایتالیا در سال 1060 میلادی توسط اسقف اعظم آرنالدو بنا شد.
این شهر همانند دیگر شهرهای قرون وسطی ایتالیا خانه‌هایی روی تپه‌ها ساخته شده و تا اواخر قرن نوزدهم جمعیتی دو هزار نفر را در خود جای داده بود. تا بیش از آغاز جنگ جهانی اول نیمی از سکنه شهر از خانه‌های خود کوچ کرده و تا سال 1963 به دهکده مجاور نقل مکان کردند. مورخان زمین لرزه‌های متعدد ریزش کوه و فقر کشاورزان را دلیل اصلی این مهاجرت‌ها عنوان کرده‌اند.
هرکولانیوم ایتالیا (Herculaneum)
یکی دیگر از دیدنی های ایتالیا که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند، شهر هرکولانیوم ایتالیا است. بنابر روایات باستانی نام هرکولانیوم برگرفته از نام هراکلس، قهرمان یونانی بود که این موضوع نشانگر خاستگاه یونانی شهر است. با اینحال بنا بر شواهد تاریخی تا پایان سدهٔ ششم پیش از میلاد، ساکنان اوسکیزبان شهر تحت هژمونی یونانیان درآمده و هرکولانیوم در سدهٔ چهار پیش از میلاد زیر سیطرهٔ سامنیها قرار گرفت. در نهایت این شهر به دنبال شرکت در نبرد متحدان علیه روم و شکست از تیتوس دیدیوس در سال ۸۹ پیش از میلاد به یکی از شهرهای رومی بدل شد.
با آغاز سدهٔ نخست میلادی هرکولانیوم شهر مسکونی کوچک و ثروتمندی بود که به عنوان یکی از میعادگاهها و استراحتگاه‌های محبوب رومیان شناخته میشدو ویلاهای زیبایی در آن ساخته شده بود. این شهر توسط فوران آتشفشانی که در سال 79 میلادی اتفاق افتاد و شهر پمپئی را نیز نابود کرد، از بین رفت. در پی وقوع ناگهانی این آتشفشان، شهر پمپی در زیر لایه های سخت از خاکستر فرو رفت و شهر همسایه آن هرکولانیوم، در معرض گازهای سوزاننده سمی قرار گرفت. گاز داغ کوره مانند این آتشفشان، شهروندان شهر را زنده زنده سوزاند.
نخستین کشف ویرانه‌های هرکولانیوم به‌طور اتفاقی در ۱۷۰۹ و توسط کارگرانی که مشغول کندن چاهی بودند رقم خورد. آنان در طی کندن زمین به دیواری رسیده بودند که بعدتر مشخص شد بخشی از سن یک تئاتر بوده است. دیری نپایید که شکارچیان گنج مشغول به حفر تونلهایی در آن منطقه شدند و بسیاری از اشیاء موجود در آنجا به یغما رفت تا آنکه سرانجام در سال ۱۷۸۳ و با حمایت پادشاه ناپل، عملیات منظم حفاری در منطقه آغاز شد و از ۱۷۵۰ تا ۱۷۶۴ مهندسی نظامی با نام کارل وبر، کار نظارت و رهبری این کاوشها را برعهده گرفت در این مدت نقشه‌ها و دیاگرامهایی از ویرانه‌ها ترسیم و اشیاء بسیاری نیز کشف و ثبت گردید. از نخستین یافته‌های مهم در این منطقه، ویلای مجللی همراه با کتابخانه و تندیسهای برنزی و مرمرین بود که آنرا ویلای پاپیری نامیدند. همچنین نقاشی‌هایی عالی و مجموعه تندیس‌هایی از ساختمانی به‌دست آمد که گمان میرود باسیلیکای هرکولانیوم بوده است.

لطفا نظر خود را بنویسید.

0
terms and condition.

نظرات

  • No comments found

سایت وقت سفارت ایتالیا

وقت ایتالیا جهت مصاحبه در سفارت ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا

جهت تعیین وقت ایتالیا (وقت سفارت ایتالیا) برای مصاحبه و اخذ ویزای ایتالیا کافیست تا یک تصویر واضح و با کیفیت و رنگی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و برای ما ایمیل و یا در تلگرام ارسال نمایید.

  •  تعیین وقت سفارت ایتالیا
  •  اخذ ویزای توریستی ایتالیا
توضیحات بیشتر

تلفن وقت سفارت ایتالیا

  • تعیین وقت سفارت ایتالیا عادی/فوری
  • Tel: 021-66531091,66533072
  • telegram/whatsapp: 09351780080
  • Email: info[at]Fly7.ir

آریا سفر آماده همکاری با شرکت های کارگزاری و آژانس های مسافرتی در زمینه خدمات گردشگری و خدمات سفارت ها است. با ما تماس بگیرید.

Scroll to top