02166531091
66533072

11 دلیل عمده برای سفر به ایتالیا در فصل زمستان

برای شما که به مشخصات تور ایتالیا حساس هستید شناخت وضعیت اقلیمی و آب و هوایی این کشور بسیار حائز اهمیت است. آب و هوای ایتالیا در دسته بندی آب و هوایی از نوع آب و هوای مدیترانه است.
در برخی از ماه های سال مانند تیر و مرداد گرمای ایتالیا به ويژه در نقاط پست و کم ارتفاع آنقدر سخت و طاقت فرسا می شود که در زیر آفتاب شاید چند لحظه ای بیشتر نتوان دوام آورد. اما در شمال ایتالیا با نزدیک شدن به ارتفاعات زمستان های سرد همراه با برف زیاد تجربه می شود و در همان زمستان جنوب ایتالیا بسیار مطبوع با آب و هوا معتدل است. تغییرات جوی در این کشور گاهی آنقدر زیاد است که شهر به شهر دچار نوسان می شود.

1- تعداد توریست کمتر
شاید اولین و بهترین دلیل سفر به اروپا در فصل سرما، تعداد کم گردشگر در این فصل باشد. در حالی که در فصل تابستان جمعیتی باورنکردنی از سراسر جهان به اروپا سفر می‌کنند. پس فرصت سفر به اروپا در زمستان را غنیمت بدانیم.

2- قیمت‌های پائین‌تر
به طور طبیعی با توجه به دلیل اول یعنی تعداد کم گردشگران در این فصل، شاهد کاهش چشم‌گیر قیمت‌ها خواهیم بود؛ از قیمت پروازها گرفته تا هتل و حتی بلیط‌ مترو‌ها (البته به یاد داشته باشید که قیمت‌ها در زمان‌های نزدیک به کریسمس، متفاوت‌اند).

3- فستیوال‌ها و حراج‌های زمستانی
حراج‌های زمستانی در فروشگاه‌ها در طول ماه دسامبر، از زمان‌های قدیم رواج داشته و همواره مورد استقبال مردم بوده‌اند.جشن و کارناوال‌ها (اواخر فوریه)، جشنواره بین المللی فیلم دوبلین (اواخر فوریه)، جشنواره برف کیرونا در سوئد (اواخر ژانویه) از سایر مراسمی هستند که در فصل سرما برگزار می‌شوند.

4- حال و هوای زیبای زمستانی
پایین ریختن دانه‌های برف، قندیل‌های آویزان از لبه‌ی بام‌ها ، رد به جا مانده از چرخ‌ ماشین‌ها به روی خیابان‌، همه و همه فضای زیبایی را بوجود می‌آورند.

5- ورزش‌های زمستانی
ورزش‌های زمستانی از دیگر فعالیت‌های جذابی هستند که می‌توانید در این فصل در اروپا تجربه کنید. کایت سواری روی برف، ماهیگیری در دریاچه‌های یخ زده، مسابقات رانندگی روی یخ و ...

6- سر زدن به مکان‌های دیدنی سرپوشیده
اروپا از نظر مکان‌های دیدنی سرپوشیده همچون موزه‌ها، گالری‌های هنری، کاخ‌ها و کلیساها بسیار غنی بوده و در زمستان که خورشید در ساعت ۳ غروب می‌کند و دمای هوا تا حد یخ‌زدن پایین می‌آید، این مکان‌های گرم و نورانی، جای مناسبی برای وقت‌گذرانی خواهند بود. سالن‌های تئاتر و کنسرت هم در این فصل، برنامه‌های بیشتری را برای تماشاگران اجرا می‌کنند.

7- دیدن شفق قطبی
روزهای تاریک‌تر به معنی شانس بیشتر برای دیدن شفق‌ قطبی است. شمال منطقه اسکاندیناوی محل مناسبی برای رصد این پدیده‌ی زیباست.

8- لذت بردن از هوای معتدل ناحیه‌ی جنوبی اروپا
زمستان برای سفر به برخی نواحی همچون جزایر قناری، جزیره کرت در یونان، قبرس و سیسیل در ایتالیا و مناطق جنوبی ایتالیا، فرانسه و اسپانیا از نظر آب و هوایی، زمان بسیار مناسبی خواهد بود.

9- اقامت در هتل‌های یخی
در فصل زمستان در شمال منطقه اسکاندیناوی تعدادی اقامتگاه توریستی با استفاده از یخ ساخته می‌شود. حتی تمامی وسایل درون آنها، از تخت‌ خواب‌ها گرفته تا لیوان‌ها، همگی از تراشیدن بلوک‌های یخی ساخته می‌شوند.

10- تجربه کردن غذاهای زمستانی
واقعیت زندگی در زمستان‌های سرد، باعث به‌وجود آمدن غذاهای سنتی مخصوص سرما، در سراسر اروپا شده‌است. برای مثال در سوئیس و بخشی از فرانسه دو نوع غذا با نام‌های راکلت (Raclette) و فاندو (Founde) وجود دارد که هر دو پوششی از پنیر آب شده‌ی گرم دارند و در هوای سرد خورده می‌شوند. آلمانی‌ها هم در سرما، خوردن گوشت گوزن و آهو را دوست دارند. بلوط بوداده هم جزو جدانشدنی از فروشگاه‌ها در ایام کریسمس است.

11- غذاهای مخصوص زمستان
برخی خوراکی‌ها نظیر پنیر محلی ژنو فقط در فصل زمستان یافت می‌شود.

لطفا نظر خود را بنویسید.

0
terms and condition.

نظرات

  • No comments found

سایت وقت سفارت ایتالیا

وقت ایتالیا جهت مصاحبه در سفارت ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا

جهت تعیین وقت ایتالیا (وقت سفارت ایتالیا) برای مصاحبه و اخذ ویزای ایتالیا کافیست تا یک تصویر واضح و با کیفیت و رنگی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و برای ما ایمیل و یا در تلگرام ارسال نمایید.

  •  تعیین وقت سفارت ایتالیا
  •  اخذ ویزای توریستی ایتالیا
توضیحات بیشتر

تلفن وقت سفارت ایتالیا

  • تعیین وقت سفارت ایتالیا عادی/فوری
  • Tel: 021-66531091,66533072
  • telegram/whatsapp: 09351780080
  • Email: info[at]Fly7.ir

آریا سفر آماده همکاری با شرکت های کارگزاری و آژانس های مسافرتی در زمینه خدمات گردشگری و خدمات سفارت ها است. با ما تماس بگیرید.

Scroll to top