02166531091
66533072

کارهایی که باید در سفر به ایتالیا انجام دهید!

ایتالیا تاریخ غنی دارد نه تنها بخاطر پشتوانه فرهنگی و هنری مردمش، بلکه به دلیل وجود موزه‌ها و بناهای تاریخی فراوان، گردشگران بسیاری از سراسر جهان بسوی خود جذب می‌کند.


در جنوب اروپا واقع شده و علاوه بر شبه ‌جزیره ایتالیا، شامل دو جزیره بزرگ دریای مدیترانه، بنام های سیسیل و ساردینی می باشد. این کشور خاستگاه هنر و فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی است و مهد دوره رنسانس در اروپا می باشد.
ایتالیا عضو سازمان ملل‌متحد، گروه G۸ و اتحادیه اروپا است. ایتالیا در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد پذیرفته شد. این کشور که تاریخ غنی دارد نه تنها بخاطر پشتوانه فرهنگی و هنری مردمش، بلکه به دلیل وجود موزه‌ها و بناهای تاریخی فراوان، گردشگران بسیاری از سراسر جهان بسوی خود جذب می‌کند.
بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده و اولین هتل اجتماعی نیز در میلان ایتالیا احداث گردیده است.
در حال حاضر ایتالیا یکی از کشورهای توسعه‌ یافته است که هفتمین تولید ناخالص داخلی در دنیا را دارد.

 • همسایگان مرزی ایتالیا: از شمال با کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوانی.
 • ایتالیا دو ایالت مستقل بنامهای واتیـــــکان و سن‌مارینـــــو را در درون خود جای داده است.
 • آب و هوا: آب و هوای ایتالیا در شمال به دلیل وجود کوه‌های آلپ، سرد و در جنوب خشک و گرم است. بلندترین نقطه آن کوه مونته بیانکو است.
 • پایتخت: پایتخت ایتالیا، رم، مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب کاتولیک در جهان است.
 • مساحت: مساحت ایتالیا برابر با ۳۰۱،۳۱۸ کیلومتر مربع می باشد.
 • زبان: زبان مردم کشور چکمه ای، ایتالیایی می باشد.
 • واحد پول: واحد پول ایتالیا، یـــورو می باشد.
 • کد تلفن: ۳۹+

1- موسیقی کلیسایی

به کلیسای اوینی سانتی (Ognissanti) در نزدیکی کلیسای جامع فلورانس بروید و اگر خوش شانس باشید یک گروه کر اصیل ایتالیایی را در حال اجرا یا تمرین خواهید یافت. همینطور که در موسیقی روحانی آنها غرق می شوید به سقف نگاه کنید تا یکی از اولین نمونه های با شکوه پرسپکتیو در سبک باروک را ببینید که در آن سقف کلیسا به خاطر نقاشی روی آن 3 طبقه دیده می شود.

2-  تابلوی شام آخر

اکیدا توصیه میکنم تا 15 دقیقه صرف تابلوی شام آخر کنید، بیشتر توریست ها مرتکب بزرگترین اشتباه عمرشان میشوند به میلان نمیروند ولی میلان تنها شهری است که می توانید در آن شاهکار لئوناردو را ببینید. دیدن این تابلو قوانین سفت و سختی از جمله محدودیت زمانی 15 دقیقه ای دارد و باید بلیط هایتان را از خیلی قبل تر تهیه کرده باشید ولی ارزشش را دارد.
با قدم زدن در میدان اصلی شهر به راحتی هم کلیسای دومو میلان را خواهید دید و هم تمام برندهای ایتالیایی در شاپینگ سنتر اصلی شهرقرار دارند.اگر به دنبال یک خرید با کیفیت ایتالیایی هستید تا بعداً به دوستانتان پز بدهید؛ اینجا بهترین جاست. در فاصله 10 دقیقه ای از این میدان به دومین پارک زیبا در اروپا خواهید رسید. اگر در فصل مناسب به میلان رفته باشید و کمی هم خوش شانس باشید و هوا خوب باشد، دوچرخه سواری در این پارک را از دست ندهید. دوچرخه رو میتونید از هتل یا در ایستگاه های دوچرخه ای که در خیابان هست تهیه کنید.

3- اوفیتزی

خودتان را در گذر اوفیتزی در هنر رنسانس غرق کنید. این گذر در تمام لیست های دیدنیهای ایتالیا هست و دلیل خوبی هم برای آن وجود دارد. در هیچ جای دیگر روی زمین چنین تجمع مسحور کننده ای از هنر رنسانس ایتالیا را در حالی که در ساختمان های فوق العاده ساخته خانواده مدیچی گرد آوری شده اند، نخواهید یافت. هنرمندانی که در این گذر تمثالهایشان میبینید، مانند ستاره های راک فلورانس هستند.
به کلیسای اوینی سانتی (Ognissanti) در نزدیکی کلیسای جامع بروید و اگر خوش شانس باشید یک گروه کر اصیل ایتالیایی را در حال اجرا یا تمرین خواهید یافت. همینطور که در موسیقی روحانی آنها غرق می شوید به سقف نگاه کنید تا یکی از اولین نمونه های با شکوه پرسپکتیو در سبک باروک را ببینید که در آن سقف کلیسا به خاطر نقاشی روی آن 3 طبقه دیده می شود.

4- واتیکان

از موزه واتیکان دیدن کنید و سعی کنید با مطالعه قبلی یا با گرفتن یک راهنما از موزه، به آثاری که اهمیت بالاتری در تاریخ هنر دارند توجه کنید. در پس بعضی از مجسمه ها و نقوش داستان هایی زیبا و عجیب و افسانه ای نهفته که بدون یک راهنما هرگز شیرینی شنیدن آن را نخواهید چشید. سعی کنید روی همه آثار توقف نکنید چون به زودی برای شما خسته کننده خواهد شد. بعد از آن حتماً سری هم به کلیسای سن پیتر که مرکز مسیحیت کاتولیک است بزنید.

5- گنبد فلورانس

بالای گنبد دوموی فلورانس بروید، البته اگر ترس از ارتفاع یا فضاهای تنگ و بسته ندارید. در آنجا با یک منظره تماشایی از مرکز تاریخی فلورانس روبرو می شوید که حاوی درس هایی از معماری و مهندسی است. اگر میخواهید شاهد یک منظره خوب باشید که خود گنبد فلورانس هم بخشی از آن باشد، از برج ناقوس جیوتو بالا بروید. اما بهترین منظره ای که می توانید از فلورانس داشته باشید قطعاً از بالای تپه مقابل شهر در میدان میکل آنجلو است

6- ناپل

اگر مانند من ارادت وحشتناکی به پیتزا دارید بدانید که هیچ چیز مانند آن نیست که پیتزا را در زادگاه این خوراکی بخورید . برای این لازم است به ناپل بروید. البته رستورانی که گفته می شد اولین بار پیتزا را به عنوان یک خوراکی می فروخته است الان بیشتر به فروش پای رو آورده ولی پیتزا فروشی های خوب فراوانی در ناپل را یافته ام تا تجربه پیتزای اصیل ایتالیایی را به شما نشان بدهند.

7- مجسمه های داوود

بگردید و تمام مجسمه های داوود در فلورانس را پیدا کنید. فکر نکنید که مجسمه داوودی که در میدان سینیوریا قرار دارد مجسمه اصلی است و از طرف دیگر تصور نکنید که اگر مجسمه اصلی در گالری آکادمی را دیدید همه چیز را دیده اید. مجسمه داوود همه جای فلورانس پیدا می شود و پیدا کردن تمام داوود ها می تواند سرگرمی خوبی برای فلورانس گردی شما باشد.

8- محله تراستور

محله تراستور در رم را بگردید، وقتی تمام زرق و برق های رم را دیدید و از رستوران های گران فروش مرکز شهر خسته شدید، دنبال جایی غیر از تراستور نگردید. این محله قدیمی مملو از خیابان های سنگفرش و پیچ در پیچ و آرام است. غذاهای ارزان و خوب و فضای خاص و دنج محله جذب کننده گروه های جوان در شب است.

9- میدان اسپانیا

شب در رم به میدان اسپانیا بروید و از گلفروشی نزدیک میدان یک شاخه گل بخرید و به یک خانم زیبا که روی پله ها نشسته است هدیه کنید. این یک رسم قدیمی در رم است که خانم ها یا آقایان مجرد روی پله های اسپانیایی مینشستند تا کسی با یک شاخه گل به سراغشان برود. مطمئن باشید اگر شهامت این کار را به خود بدهید خاطره ماندگاری برای خود خواهید ساخت.

10- بستنی جلاتو

هر روز دو اسکوپ بستنی ایتالیایی یا جلاتو (Gelato) بخورید. هرجای ایتالیا که باشید می توانید به راحتی جلاتو پیدا کنید و به یاد داشته باشید که جلاتو بر خلاف بستنی های اروپایی از شیر درست میشود نه خامه و در نتیجه خیلی کمتر چاق کننده است. البته چون در ایتالیا بیشتر در حال راه رفتن خواهید بود قطعاً استحقاق این را دارید که به خودتان بستنی جایزه بدهید.

11- ونیز

در ونیز گم شوید و البته در نظر داشته باشید حتی گم شدن هم در ونیز نیاز به نقشه دارد و این به خاطر خیابان کشی پیچیده و بی نظم ونیز است. از طرفی ونیز یک جزیره است و شما قطعا خیلی از مسیر دور نخواهید شد. پس از روی نقشه پیش رفتن را فراموش کنید و بروید و در ونیز گم شوید و دوباره پیدا شوید. این تقریباً بهترین راه گذراندن روزتان در ونیز است.

12- پانتئون

بروید داخل پانتئون و در وسط بنا بأیستید و ناگهان به سقف بنگرید. به جزئیات سایه هایی که در گنبد بوجود آمده و به سنگ های کف بنا، که حدود 2000 سال است در جای خودشان هستند و انسان ها بر آنها قدم گذاشته اند. سپس بیرون بیایید و یکبار دور بنا حرکت کنید. میدان پانتئون همیشه نمایش های سرگرم کننده و فضای دوستانه ای دارد که می توانید در آن استراحت کنید.

13- میدان تروی

به میدان تروی هم سر بزنید و از شاهکار مجسمه سازی دوران باروک ایتالیا مسحور شوید. دقایقی را در اطراف آبنما بنشینید و به جزئیات مجسمه ها نگاه کنید و اجازه بدهید که حس دریای خروشان شما را در بر بگیرد. سپس یک آرزو کنید و پشت به استخر با چشمان بسته یک سکه در استخر بیندازید. بهترین کار این است که در حالی که از بستنی فروشی میدان برای خودتان بستنی خریده اید و به آرزوهایتان فکر میکنید از اینجا به سمت میدان ناوونا حرکت کنید.

14- اتوبوس دریایی

یک سواری حسابی از قایق های مسافری ونیز بگیرید. با اینکه خیلی راهنما های توریستی قایق های پارویی ونیز رو توصیه میکنند، ولی این قایق ها به صورتغیرمنطقی گران هستند و آنقدر که ادعا میشه هم رمانتیک نیستند.در عوض، یک روز قبل یا بعد از ناهار، سوار قایق های مسافری ونیز شوید و از اول مسیر تا میدان سن مارکو را با قایق بروید. ترجیحاً یک بستنی ایتالیایی هم در دست داشته باشید! سعی کنید که یک نقطه با دید خوب توی قایق شکار کنید تا مناظر خاص را از دست ندهید. اگر بلیط یک روزه کانل را برای قایق خریداری کنید میتوانید برای رفتن به جزایر مورانو (Murano) و بورانو (Burano) هم از همان بلیط استفاده کنید. مورانو قدیمی ترین و معروفترین تولید کننده شیشه های زنگی برای کلیساهاو ظروف تزئینی است. خیلی از کلیساهای مهم اروپا همچنان شیشه رنگی های خود را از کارگاه های شیشه مورانو تهیه میکنند. وقتی پا به مورانو گذاشتید، دنبال یک کارگاه شیشه گری بگردید و به هر بهانه ای سعی کنید اجازه بگیرید که کار شیشه گران را تماشا کنید. بعد دوباره سوار قایق شوید و به بورانو بروید. بورانو مثل یک شهر کارتونی است که برای سالمندان ساخته شده است. همه ساختمان ها رنگی اند و به طرز عجیبی همه جا آرام است. در بورانو تا میتوانید از خودتان با مناظرزیبا عکس بگیرید و به هر جا توانستید سرک بکشید. با محلی ها هم وارد صحبت شوید چون خیلی از آنها بازنشستگان ثروتمندی هستند که از دیگر کشورها برای یک زندگی آرام و بی سر و صدا به بورانو آمده اند.

15- پارک میلان

با قدم زدن در میدان اصلی شهر به راحتی هم کلیسای دومو میلان را خواهید دید و هم تمام برندهای ایتالیایی در شاپینگ سنتر اصلی شهرقرار دارند.اگر به دنبال یک خرید با کیفیت ایتالیایی هستید تا بعداً به دوستانتان پز بدهید؛ اینجا بهترین جاست. در فاصله 10 دقیقه ای از این میدان به دومین پارک زیبا در اروپا خواهید رسید. اگر در فصل مناسب به میلان رفته باشید و کمی هم خوش شانس باشید و هوا خوب باشد، دوچرخه سواری در این پارک را از دست ندهید. دوچرخه رو میتونید از هتل یا در ایستگاه های دوچرخه ای که در خیابان هست کرایه کنید.

16- آمفی تئاتر کلوسئوم

تصور کنید در جای پاهای سزار رم قدم بزنید. هر چقدر هم بگوییم افسانه است، باز هم تصور اینکه چه اتفاقاتی در کلوزیوم افتاده یا چه کسانی در فروم رم قدم زده اند و تاریخ ساخته اند. با اینکه با مجموعه ای پیچیده از خرابه ها روبرو خواهید شد باز هم باید گفت که یکی از بهترین راه رای گذراندن یک نصف روز، قدم زدن در فروم و فکر کردن به تاریخ رم باستان است.

لطفا نظر خود را بنویسید.

0
terms and condition.

نظرات

 • No comments found

سایت وقت سفارت ایتالیا

وقت ایتالیا جهت مصاحبه در سفارت ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا

جهت تعیین وقت ایتالیا (وقت سفارت ایتالیا) برای مصاحبه و اخذ ویزای ایتالیا کافیست تا یک تصویر واضح و با کیفیت و رنگی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و برای ما ایمیل و یا در تلگرام ارسال نمایید.

 •  تعیین وقت سفارت ایتالیا
 •  اخذ ویزای توریستی ایتالیا
توضیحات بیشتر

تلفن وقت سفارت ایتالیا

 • تعیین وقت سفارت ایتالیا عادی/فوری
 • Tel: 021-66531091,66533072
 • telegram/whatsapp: 09351780080
 • Email: info[at]Fly7.ir

آریا سفر آماده همکاری با شرکت های کارگزاری و آژانس های مسافرتی در زمینه خدمات گردشگری و خدمات سفارت ها است. با ما تماس بگیرید.

Scroll to top