02166531091
66533072

مراحل درخواست ویزای توریستی از ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی می‌شود که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.

جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا (توریستی و تجاری) و همچنین سفارت های دیگر شینگن کافیست یک اسکن یا تصویر از صفحه اول پاسپورت خود را به شماره همراه 09363297179 ((فقط جهت ارسال پاسپورت و نه تماس)) در تلگرام یا واتس اپ ارسال نمایید. پس از تعیین وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

66570454  -  66570455

ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی می‌شود که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.

توجه بفرمایید که نیاز نیست برای خیلی از اقدامات هزینه ی بالایی را متقبل شوید و گاهی یک مشاوره ی مناسب و هدفمند شما را در انتخاب بهترین مسیر بر حسب الویت ها و شرایطتان یاری میدهد .

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا ست. این فرم را می‌توانید از بخش روادید کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.

1. تعیین زمان سفر

زمان سفر شامل 2 بخش میشود :

1.1. زمان اقدام برای ویزا :

امکان تعیین وقت در سال متفاوت میباشد , برای فصل تابستان و بهار تقاضا برای گرفتن ویزا بیشتر میشود. در نتیجه گرفتن نوبت در زمان مطلوب از سوی سفارت کمی دچار مشکل میشود.

1.2. طول دوره سفر :

طول دوره سفر بستگی به تعداد سفر های اروپایی مسافر و همچنین بیمه مسافرتی تهیه شده دارد. مدت سفر حداکثر 3 ماه میتواند باشد اما عموما بازه زمانی کمتر 1ماه و با حداکثر 45 روزه درخواست داده میشود.

2. تماس با کنسولگری برای گرفتن نوبت

جهت گرفتن نوبت میبایست با شماره تلفن 02122049628 در روز های دوشنبه تا پنج شنبه و در ساعت 7:30 تا 10:30 صبح تماس گرفته شود.

چندین نکته:

2.1. شرایط گرفتن نوبت دائما در حال تغییر است, پس حتما وبسایت رسمی کنسول گری که در پیوست نوشته شده است را حتما بررسی کنید.

2.2. برای برقراری تماس و گرفتن نوبت باید بسیار زیاد صبور باشید.

2.3. برای گرفتن نوبت نیاز به شماره پاسپورت میباشد و همچنین باید به تعداد مسافران, نوبت گرفته شود.

2.4. برای خریدن نوبت از آژانس های هواپیمایی و اشخاص دیگر مراقب باشید, آنها همان کاری رو میکنند که در موارد بالا نوشته شده است و بارها دیده شده که فقط پول گرفته شده ولی نوبت!!!

2.5. نوبت ارائه شده روز است نه روز و ساعت.

3. تکمیل مدارک مورد نیاز برای ویزا

مهمترین بخش درخواست ویزا این مرحله می باشد. پس با دقت مطالعه کرده و به نکات توجه کنید.

تمام ترجمه ها باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی باشد و داشتن مهر رسمی دادگستری اجباری نمیباشد.

مدارک مورد نیاز به دو دسته تقسیم می شوند :

3.1. مدارک مربوط به شخص

3.1.1. همراه داشتن فرم درخواست ویزا از سوی دعوت کننده که نمونه آن در پیوست موجود میباشد به همراه کپی از کارت اقامت (سوجورنو)

3.1.2. تکمیل فرم درخواست روادید که میتوان در همان روز ارائه شده نوبت , از نگهبانی کنسولگری تهیه و تکمیل شود.

3.1.3. دو عدد عکس 3*4 رنگی جدید و متفاوت با عکس پاسپورت ( یکی از عکس ها به مکان معین فرم 3.1.2 چسبانده شود)

3.1.4. اصل و 2 عدد کپی از صفحه اصلی و ویزاهای شینگن قبلی پاسپورت (به مدت اعتبار پاسپورت توجه شود)

3.1.5. ترجمه تمام صفحات شناسنامه به انگلیسی یا ایتالیایی

3.1.6. ترجمه فیش حقوقی ( ویا برگه ای رسمی که بیانگر اشتغال میباشد ) و بیمه برای کارمندان و ترجمه برگه "جواز کسب" برای مشاغل آزاد. در صورت نداشتن شغل ارائه پرینت حساب با گردش مالی مناسب مربوط به 3 ماه آخر کافی میباشد.

همچنین توصیه میشود ترجمه سند ملکی نیز ارائه شود همراه با اصل سند.

نکته: ارائه ترجمه و اصل فیش حقوقی و یا جوازکسب شوهر برای خانم های متاهل اجباری میباشد.

3.1.7. مبلغ 60 یورو پول نقد ( دقیقا 60 یورو )

3.2. مدارک مربوط به سفر

3.2.1. رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما. طول دوره سفر و زمان شروع سفر توسط بلیط ارائه شده تعیین میشود.پس در انتخاب آن دقت فرمایید. همچنین اگر تمایل به داشتن سفر کمتر از 1ماه دارید, بهتر است طول دوره بلیط رزرو شده را همان 1ماه در نظر بگیرید (برای جلوگیری از هرگونه اتفاقات ممکن در سفر).

3.2.2. خرید بلیط بیمه مسافرتی 1ماه یا بیشتر (با توجه به بلیط) به همراه کپی آن. قیمت 1ماه آن 104.500 تومان میباشد. جهت سهولت میتوانید بیمه را از جلوی سفارت خریداری کنید.

نکته: طول بازه ی بیمه مسافرتی اگر 30 روز باشد, پس بازه رفت و برگشت میبایستی کمتر از 30 روز باشد.

4. حضور در ارائه مدارک در تاریخ تعیین شده

4.1. نوبت ارائه شده روز است نه روز و ساعت. یعنی میبایستی صبح زود به کنسولگری رفته و برای وارد شدن به سفارت در لیست " افرادی که نوبت دارند " نام نویسی کنید. بعد از باز شدن درب کنسولگری (8 صبح) اقدام برای گرفتن فرم ویزا و تکمیل آن کنید ( فرم به 3 زبان فارسی, انگلیسی و ایتالیایی نوشته شده )

نکته: ارائه مدارک به معنی گرفتن ویزا نمیباشد.

5. گرفتن ویزا

در زمان اعلام شده برای گرفتن ویزا همراه با رسید آن به کنسولگری رفته و پاسپورت را دریافت کنید.

نکته: هر شخصی میتواند به جای شما ویزا را دریافت کند با استفاده از رسید و کپی پاسپورت مسافر.

جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا (توریستی و تجاری) و همچنین سفارت های دیگر شینگن کافیست یک اسکن یا تصویر از صفحه اول پاسپورت خود را به شماره همراه 09363297179 ((فقط جهت ارسال پاسپورت و نه تماس)) در تلگرام یا واتس اپ ارسال نمایید. پس از تعیین وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

لطفا نظر خود را بنویسید.

0
terms and condition.

نظرات

  • No comments found

سایت وقت سفارت ایتالیا

وقت ایتالیا جهت مصاحبه در سفارت ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا

جهت تعیین وقت ایتالیا (وقت سفارت ایتالیا) برای مصاحبه و اخذ ویزای ایتالیا کافیست تا یک تصویر واضح و با کیفیت و رنگی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و برای ما ایمیل و یا در تلگرام ارسال نمایید.

  •  تعیین وقت سفارت ایتالیا
  •  اخذ ویزای توریستی ایتالیا
توضیحات بیشتر

تلفن وقت سفارت ایتالیا

  • تعیین وقت سفارت ایتالیا عادی/فوری
  • Tel: 021-66531091,66533072
  • telegram/whatsapp: 09351780080
  • Email: info[at]Fly7.ir

آریا سفر آماده همکاری با شرکت های کارگزاری و آژانس های مسافرتی در زمینه خدمات گردشگری و خدمات سفارت ها است. با ما تماس بگیرید.

Scroll to top