02166531091
66533072

بهترین زمان سفر به ایتالیا

ایتالیا یک کشور به شکل چکمه، واقع در جنوب اروپا می باشد. همسایگان آن شامل فرانسه، سوئیس، اتریش هستند. همچنین دریای مدیترانه از جنوب و کوه‌ها از شمال آن را محاصره کرده اند. در مرکز ایتالیا توسکانی دارای یک چشم انداز متنوع متشکل از تپه ها، رودخانه و دشت سر سبز، رشته کوه کوچک و خط ساحلی شنی است.

ایتالیا یک کشور به شکل چکمه، واقع در جنوب اروپا می باشد. همسایگان آن شامل فرانسه، سوئیس، اتریش هستند. همچنین دریای مدیترانه از جنوب و کوه‌ها از شمال آن را محاصره کرده اند. در مرکز ایتالیا توسکانی دارای یک چشم انداز متنوع متشکل از تپه ها، رودخانه و دشت سر سبز، رشته کوه کوچک و خط ساحلی شنی است. در شرق اورپا قرار دارد که به قلب سبز ایتالیا معروف است، مملو از تپه های سبز با دشت‌های وسیع‌، باغ‌های زیتون و رودخانه خروشان فوق‌العاده‌ است. رم به عنوان پایتخت ایتالیا در جنوب و در نزدیکی آن واتیکان (کوچکترین کشور جهان) واقع شده است. همچنین جنوب ایتالیا گرم تر، خشک تر از شمال آن می باشد. در ضمن این کشور دارای آتشفشان ها و رشته کوه‌های صخره ای‌ است که از جمله ۳ آتشفشان فعال اروپا جزو آن‌ها است. پوگلیا واقع در پاشنه این چکمه ادغامی رنگارنگ از فلات حاصلخیز، باغ‌های زیتون گسترده و صاف، و دشت گل اخری است. جزایر ساردینی و سیسیل در فلات قاره واقع در جنوب غرب و غرب می باشند.

آب و هوای ایتالیا مثل سایر کشورهای مدیترانه‌ای است. تابستان‌هایش گرم و خشک‌اند و ژوییه (تیر)، گرم‌ترین ماه سال است. شمال کشور، زمستان‌های سردی دارد که اغلب با برف همراه‌اند؛ بر خلاف زمستان‌های ملایمی که جنوب می‌گذراند. برخی مناطق جنوبی، در تمام فصل بارش، رنگ باران را نمی‌بینند. رشته‌کوه‌های ایتالیا، تاثیر مهمی بر آب و هوا می‌گذارند، بنابراین با سفر از این شهر به آن شهر، ممکن است آب و هوای مختلفی را تجربه کنید.

اما کی به آن‌جا برویم؟ 

یک جواب بی‌درنگ برای این سوال هست: هر وقتی که شد! اما اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، بهترین زمان سفر، بین آوریل تا ژوئن (اواسط فروردین تا اواخر خرداد) است. آن موقع هوا آفتابی است، بدون این که زیادی گرم باشد. دور و بر شهرها پر از گل‌های بهاری است و توریست‌های تابستانی هنوز به آن‌جا سرازیر نشده‌اند. در ماه‌های ژوییه و آگوست (تیر و مرداد) بیشتر ایتالیایی‌ها به جاده می‌زنند. در این دو ماه سعی کنید به آن‌جا نروید، چون هوا داغ، قیمت‌ها بالا و کشور در حال کباب شدن است.
می‌گویند ایتالیا سرزمین ابدی آفتاب مدیترانه‌ای ‌است. خوب، این را زیاد راست نمی‌گویند! در کوه‌های آلپ زمستان‌ها طولانی و شدیدند، اولین برف در ماه نوامبر (آبان) می‌بارد و یخبندان ماه ژوئن (خرداد) هم زیاد غیر معمول نیست. فصل اسکی که بشود، حوالی آلپ قیمت‌ها بالا می‌رود. البته کوه‌ها تا حدی ناحیه‌ی لومباردی را از زمستان‌های سخت اروپای شمالی حفظ می‌کنند، اما ابر و باران آن دور و برها زیاد پیدا می‌شوند، آن‌قدری که می‌گویند میلان، لندن ِ ایتالیاست.

در عوض، فلورانس در دره‌ای بین تپه‌های فراوان قرار گرفته که باعث می‌شود گرمای تابستان‌هایش عین آتش جهنم باشد. رم، تابستان گرم و زمستان معتدل دارد. این وضع آب و هوا تا جنوب هم ادامه دارد: در سیسیلی و ساردنیا زمستان‌ها زیادی معتدل‌اند و تابستان‌ها گرم و خشک و طولانی.

با در نظر گرفتن تابستانهای گرم بهترین و توریستی‌ترین زمان بازدید از شهر بین ماه‌های آوریل تا جون است. بیشتر تعطیلات ایتالیایی ها در ماه‌های ژولای تا آگوست می باشد به همین خاطر جمعیت، قیمت‌ها افزایش می‌یابد. اگر شما مشتاق دیدن بعضی‌ فوتبال راگبی در هوای معتدل هستید، اواخر سپتامبر و اکتبر انتخاب خوبی‌ است. لباس های سبک و نازک برای تابستان به جز در کوه‌ها مورد نیاز است و همینطور اگر مایل به رفتن به کوه‌های آلپ هستید، بردن لباس‌های کوهنوردی الزامی است.

لطفا نظر خود را بنویسید.

0
terms and condition.

نظرات

  • No comments found

سایت وقت سفارت ایتالیا

وقت ایتالیا جهت مصاحبه در سفارت ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا

جهت تعیین وقت ایتالیا (وقت سفارت ایتالیا) برای مصاحبه و اخذ ویزای ایتالیا کافیست تا یک تصویر واضح و با کیفیت و رنگی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و برای ما ایمیل و یا در تلگرام ارسال نمایید.

  •  تعیین وقت سفارت ایتالیا
  •  اخذ ویزای توریستی ایتالیا
توضیحات بیشتر

تلفن وقت سفارت ایتالیا

  • تعیین وقت سفارت ایتالیا عادی/فوری
  • Tel: 021-66531091,66533072
  • telegram/whatsapp: 09351780080
  • Email: info[at]Fly7.ir

آریا سفر آماده همکاری با شرکت های کارگزاری و آژانس های مسافرتی در زمینه خدمات گردشگری و خدمات سفارت ها است. با ما تماس بگیرید.

Scroll to top