02166531091
66533072

قبل از سفر به ایتالیا، بخوانید! فرهنگ عجیب ایتالیا

ایتالیا را از میلان واکسپو 2015 شروع می کنیم. فرانسه را که به سمت جنوب می آیید، کم کم معماری خانه ها تغییر می کند. هر چند هنوز نظام شهرسازی شبیه به فرانسه است و این شباهت با نزدیکی به رم به اوج می رسد اما تفاوت مردم، این دو کشور را متمایز می کند. ایتالیایی ها نسبت به فرانسوی های سرد و عبوس، افراد خوش مشرب تر و گرم تری هستند و البته در عوض آداب دانی کمتری هم دارند.

ایتالیا را از میلان واکسپو 2015 شروع می کنیم. فرانسه را که به سمت جنوب می آیید، کم کم معماری خانه ها تغییر می کند. هر چند هنوز نظام شهرسازی شبیه به فرانسه است و این شباهت با نزدیکی به رم به اوج می رسد اما تفاوت مردم، این دو کشور را متمایز می کند. ایتالیایی ها نسبت به فرانسوی های سرد و عبوس، افراد خوش مشرب تر و گرم تری هستند و البته در عوض آداب دانی کمتری هم دارند.

- سرو صدای زیاد

سرو صدای زیاد اولین چیزی است که مسافران از آن تعجب و شکایت می کنند. خیابان ها مملو از آدمهایی است که با هم صحبت می کنند، آواز می خوانند، بازی می کنند، فریاد می زنند و در حین رانندگی، دست شان را از روی بوق رها نمی کنند.

حتی در خانه هم، به دلیل پهنای کم دیوارها، صدای حرف، تلویزیون همسایه یا پیانویی که نواخته می شود، شما را آزار می دهد. اگر چه عوامل این سرو صدا گاهی سر از زندان در آورده اند، اما در کل ایتالیا کشور پر سروصدایی است.

- تنوع در وعده های غذایی

هنگامی که برای خوردن ناهار به بیرون از خانه می روید، بیش از یک بشقاب برایتان سرو خواهد شد. در رستوران های سنتی ایتالیا حداقل 3 وعده غذایی سرو می شود. این منو شامل چند بخش است: پیش غذا که قبل از غذای اصلی سرو می‌شود، مانند یک تکه کالباس یا سبزیجات. غذای اصلی در دو بخش: بخش اول شامل انواع پاستا یا سوپ و بخش دوم شامل غذای اصلی که اغلب گوشت قرمز، مرغ یا ماهی است. در کنار غذاهای اصلی معمولا مخلفاتی مانند سبزیحات، سیب زمینی و سالاد سرو می شود. دسر هم آخرین بخش است که تنوع زیادی از میوه و قهوه گرفته تا تیرامیسو دارد.

- صبحانه های ساده

در منوی صبحانه مردم ایتالیا اثری از تخم مرغ، همبرگر، کالباس و .. نیست. صبحانه آنها معمولا یک نوشیدنی گرم مانند کافه لاته، کاپوچینو، هات چاکلت یا چای سیاه با تکه ای نان تست، بیسکویت یا کیک است.

این نوع صبحانه معمولا برای آن دسته از افرادی سرو می شود که قبل از شروع کار، به دنبال صبحانه ای سریع و ساده هستند. اگر می خواهید در ایتالیا صبحانه ای کامل بخورید، هتلی که در آن به سر می برید، بهترین انتخاب است.

- حالات زیاد دست

ایتالیا بدون مردم و مردم ایتالیا بدون حرکات دست شان کامل نمی شوند. مردم ایتالیا عادت دارند هنگام حرف زدن، دست هایشان را تکان دهند. این عادت از یونانی هایی که برای استعمار ناپل به جنوب ایتالیا نقل مکان کردند، به ارث رسیده است. مردم آن زمان برای برقراری ارتباط با یکدیگر، برای این که حرف هایشان را دیگران نشنوند، با حرکات دست منظورشان را می رساندند و این تبدیل به سنتی شد که همچنان در این کشور ادامه دارد.

- دوستدار خانواده

ایتالیایی ها به خانواده اهمیت زیادی می دهند. عشق به کودکان و حمایت از افراد مسن در رفتار آنها کاملا مشهود است. اگر شما هم برای اولین بار به این کشور سفر کنید، به سرعت پی می برید که اولویت مردم این کشور خانواده است. افراد مجرد با خانواده های خود زندگی می کنند و این برایشان شرم آور نیست.

به علاوه، کودکان آزادند تا در مکان های عمومی هر کاری که دوست دارند، انجام دهند. در رستوران ها به کودکان احترام می گذراند، حتی اگر شیطنت کنند، زیرا کودکان بخشی از خانواده اند. در واقع در فرهنگ ایتالیا، بین نسل های مختلف، دیواری وجود ندارد.

- خشونت جاده ای

قبل از این که در ایتالیا پشت فرمان بنشینید، کمی فکر کنید. آیا می توانید با رانندگی ایتالیایی ها کنار بیایید؟ آنها چراغ های راهنمایی یا حد فاصل دو ماشین را نادیده می گیرند و این موضوع برایشان کاملا طبیعی است. اگر از دست فرمان آنها هراس دارید، رانندگی در این کشور را فراموش کنید. اگر هم مجبور به این کار شدید، این جمله ایتالیایی ها را فراموش نکنید: «تو به جلو نگاه کن، دیگران باید مراقب پشت ماشین تو باشند.»

- نداشتن حریم خصوصی

برای مردم ایتالیا بی ادبی نیست اگر رابطه ای نزدیک با شما برقرار کنند یا حتی هنگام صحبت، دست تان را بگیرند و شانه تان را لمس کنند. بوسیدن و در آغوش گرفتن در مکان های عمومی نیز امری طبیعی است.

- تعطیلی مغازه ها در ظهر

شما می خواهید ساعت 2 ظهر به خرید بروید اما در کمال ناباوری پی می برید که تمام مغازه ها تعطیل اند. شاید باعث تعجب شما شود اما این کار در ایتالیا طبیعی است.

مغازه های ایتالیا معمولا از ساعت 12:30 تا 3:30 بعدازظهر تعطیل هستند. دلیل آن چرت بعدازظهر نیست بلکه آنها برای آشپزی، صرف غذا و کمی استراحت قبل از کار دوباره، به خانه می روند.

- قهوه

نوشیدن قهوه در ایتالیا آداب خاصی دارد. اگر وارد کافه ای شدید که در آن بیشتر افراد ایستاده قهوه می نوشند، تعجب نکنید. شما می توانید قهوه مورد علاقه خود را سفارس دهید و پشت میزی که دوست دارید بنشیند اما یادتان باشد که باید هزینه بیشتری بپردازید. بله، نشستن هزینه دارد! این نکات هم از یاد نبرید: پس از ساعت 11 صبح کاپوچینو سفارش ندهید، به قهوه معمولی اسپرسو می گویند که باید آن را سریع و با حداکثر 2 یا 3 جرعه تمام کنید، سفارش لاته هم به معنی یک فنجان شیر ولرم است.

- زندگی آرام

یکی دیگر از خصوصیاتی که توریست ها در ایتالیا تجربه می کنند، زندگی آرام مردم آن است. برای مثال غذا خوردن آنها ممکن است 3 ساعت به طول بیانجامد. سفارش غذا به بیرون از رستوران، برایشان قابل درک نیست، مگر در شهرهای توریستی.

اگر با شخصی ساکن ایتالیا قرار ملاقانی دارید، از عصبانیت بپرهیزید زیرا در فرهنگ این کشور دیر رسیدن به قرار ملاقات، طبیعی است. به بیانی آنها در زمان حال زندگی می کنند. قبول دارید؟

لطفا نظر خود را بنویسید.

0
terms and condition.

نظرات

  • No comments found

سایت وقت سفارت ایتالیا

وقت ایتالیا جهت مصاحبه در سفارت ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا

جهت تعیین وقت ایتالیا (وقت سفارت ایتالیا) برای مصاحبه و اخذ ویزای ایتالیا کافیست تا یک تصویر واضح و با کیفیت و رنگی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و برای ما ایمیل و یا در تلگرام ارسال نمایید.

  •  تعیین وقت سفارت ایتالیا
  •  اخذ ویزای توریستی ایتالیا
توضیحات بیشتر

تلفن وقت سفارت ایتالیا

  • تعیین وقت سفارت ایتالیا عادی/فوری
  • Tel: 021-66531091,66533072
  • telegram/whatsapp: 09351780080
  • Email: info[at]Fly7.ir

آریا سفر آماده همکاری با شرکت های کارگزاری و آژانس های مسافرتی در زمینه خدمات گردشگری و خدمات سفارت ها است. با ما تماس بگیرید.

Scroll to top