02166531091
66533072

مکان های دیدنی شهر ونیز

وِنیز (به ایتالیایی: Venezia) جزیره‌ای در شمال ایتالیا که در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته‌است و بصورت جزیره‌های کوچک است که جزیره‌ها به وسیلهٔ کانال‌هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد.
وِنیز (به ایتالیایی: Venezia) جزیره‌ای در شمال ایتالیا که در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته‌است و بصورت جزیره‌های کوچک است که جزیره‌ها به وسیلهٔ کانال‌هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد.
شهر ونیز یکی از شهرهای گردشگرپذیر جهان است و سالانه میلیون‌ها گردشگر به این شهر می‌روند. از دیدنی‌های این شهر می‌توان به میدان سن مارکو محل دفن مرقس یکی از حواریون عیسی مسیح که به سن مارکو مشهور است، اشاره‌کرد.
شهر ونیز به خاطر شکل عجیب و همچنین تعدد آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته که همین امر موجب شده سالانه میلیونها نفر(بیست میلیون به طور تخمینی) از سر تا سر جهان برای دیدن این شهر زیبا به ایتالیا سفر کنند.
نام ونزیا در ایام قدیم به تمام منطقه ونتو و فریولی اطلاق می‌شد.


ونیز شهر جشنواره‌ها و کارناوال‌ها نیز هست. برای مثال جشنواره‌ی فیلم ونیز در اواخر اگوست، هر سال یکی از اتفاقات مهم دنیای فیلم و هنر است. کارناوال مشهور ونیز هم که در ماه فوریه در تمام شهر برپاست، از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کارناوال‌های جهان است. این کارناوال به کارناوال ماسک‌ها نیز مشهور است. همان ماسک‌هایی که شاید در Eyes Wide Shut دیده باشید. ماسک‌های آن فیلم را نیز هنرمندان این شهر ساخته‌اند. به‌غیر از ماسک‌ها، کریستال‌های ونیزی هم شهرت فراوان دارند و طرز ساخت‌شان دیدنی‌است. این کریستال‌ها را هنوز با روش سنتی در جزیره‌های اطراف ونیز (مورانو و بورانو) می‌سازند: ظریف وخارق العاده با قیمت‌های بالا.

میدان سنت مارک (St. Mark's Square)
میدان پیاتزا دی سان مارکو (Piazza di San Marco) که احتمالاً معروف ترین میدان در جهان است، توسط ساختمان های تاریخی با شکوهی که گواهی از دوره قدرت و ثروت امپراتوری ونیزی بود احاطه شده است.

پل افسوس ها (Bridge of Sighs)
این پل مسقف افسانه ای که بر روی ریو دی پالاتزو (رودخانه قصر) کشیده شده است، قصر دوج ها (Doges) را به سلول های زندان متصل می کند. این پل یکی از معروف ترین مناظر در ونیز است .

گراند کانال (Grand Canal)
گراند کانال، راهرو آبی اصلی حمل و نقل در ونیز است که در داخل شهر جریان دارد. این کانال که ساختمان های با شکوه در اطراف آن به چشم می خورند، زمانی " زیبا ترین خیابان در جهان " نامیده می شد.

کلیسای سنت مارک (St. Mark's Basilica)
کلیسای دی سان مارکو معروف ترین کلیسا در ونیز است . معماری مجلل آن شاهدی بر ثروت و قدرت جمهوری ونیزی است.

کاخ دوج ها (Doge's Palace)
این کاخ که در سبک گوتیک ونیزی ساخته شده، زمانی مرکز قدرت در ونیز بود. از اینجا دوج ها و دولت ونیز بر جمهوری ونیزی حکومت می کردند.

پل ریالتو (Rialto Bridge)
پل معروف ریالتو ونیز، برای مدتی طولانی تنها پلی بود که بر فراز گراند کانال کشیده شده و مناطق سان مارکو و سان پولو را به هم متصل می کرد. این پل در قرن 16 ساخته شده بود و با مغازه ها پوشیده شده است.

گوندولا (Gondola)
این قایق ها که زمانی یک وسیله ضروری برای حمل و نقل بودند، امروزه تبدیل به یکی از بزرگترین جاذبه های شهر ونیز شده و بسیاری از گردشگران بوسیله آنها در گرند کانال و یا کانال های دیگر جابجا می شوند.

برج کلیسا سنت مارک (St. Mark's Campanile)
مناره کلیسای سنت مارک _ بلندترین برج ناقوس ونیز _  یکی از قابل تشخیص ترین ساختمان های ونیز است. این برج قرن شانزدهمی، در سال 1902 سقوط کرد اما ده سال بعد مجدداً بازسازی شد.

سانتا ماریا دلا سالوت (Santa Maria della Salute)
این ساختمان که یکی از نمادین ترین ساختمان های ونیز است، در قرن هفدهم، بعد از اینکه موجی از طاعون یک سوم ساکنان شهر را طعمه خود ساخت، به افتخار مریم مقدس ساخته شد.

آرسنال (Arsenale)
در دوران اوج خود ، آرسنال ونیز بزرگترین کارخانه کشتی سازی در جهان بود. این انبار کشتی سازی، نقشی حیاتی در ترفیع موقعیت این شهر به عنوان یک قدرت دریایی بازی کرد. ورودی این مجتمع، یک دروازه قرن پانزدهمی تزئین شده است.

ریوا دلی اسکیاوونه (Riva Degli Schiavone)
ریوا دلی اسکیاوونه ، پر جنب و جوش ترین تفرجگاه اسکله ای ونیز است که معمولاً مملو از گردشگران می باشد. در کنار این تفرجگاه ، که از کاخ  دوج ها شروع و به آرسنال ختم می شود، ساختمان های تاریخی زیادی به چشم می خورد.

زاتره (Zattere)
زاتره یک تفرجگاه اسکله ای طولانی در دُرسودورو (DORSODURO)، که یکی از محله های های ونیز است، می باشد. این تفرجگاه بزرگ که معمولاً خلوت تر از سان پولو و سان مارکو است، محلی مناسب برای قدم زدن آرام و یا صرف یک وعده غذا در کنار آب است.

خانه طلایی (Ca' d'Oro)
ساختمان های با شکوه زیادی در اطراف گراند کانال قرار گرفته اند. پلازای سانتا سوفیای قرن پانزدهم که به آن چیدارو (Ca' d'Oro  = خانه طلا ) نیز می گویند، یکی از زیبا ترین ساختمان ها در میان آنها است.

مکتب بزرگ سنت مارکو (scuola Grande di San Marco)
این اسکوئلا، در قرن سیزدهم به عنوان یکی از شش  انجمن برادری در ونیز ساخته شد. در اوایل قرن نوزدهم، این ساختمان به یک بیمارستان تبدیل شد. نمای با شکوه داخلی آن از قرن 15 به جای مانده است.

کلیسای سن زاکاریا (Chiesa di San Zaccaria)
کلیسای سن زاکاریا ، یکی از زیباترین کلیساهای رنسانس جهان است و در قرن 15 میلادی ساخته شد. در این کلیسا، چندین نقاشی مهم از جمله تمثال حضرت مریم با کودک و قدیسان از بلینی وجود دارد.

تئاتر ققنوس (Teatro La Fenice)
La Fenice (ققنوس) ، یکی از بهترین و شناخته شده ترین خانه های اپرا در اروپا است. ساختمان تئاتر، توسط آتش سوزی تخریب شده بود اما در سال 2003 بوسیله بازسازی، به شکوه اصلی قرن هجدهمی خود بازگشت.

موزه تاریخ نیروی دریایی (موزه تاریخ نیروی دریایی)
برترین موزه نیروی دریایی در ایتالیا، که با نمایش تعداد زیادی از اشیاء مرتبط به دریانوردی از جمله توپخانه، گوندولا ، کشتی ها، قایق های مدل و ... تاریخ غنی دریایی ونیز را به نمایش گذاشته است.

مدونا دل اُرتو (Madonna dell'Orto)
کلیساهای زیبای زیادی در ونیز وجود دارند. یکی از این کلیساها، یک کلیسای آجری است که در کانارجیو/کاناریجو (Cannaregio) واقع شده است. این کلیسا که در اواسط قرن چهاردهم توسط اومیلیاتی (یک فرقه مذهبی محلی) با خاک یکسان شده بود مدونا دل اُرتو نام دارد.

واپورتو (VAPORETTO)
گوندولاها تنها راه جابجایی در اطراف ونیز نیستند. محبوب ترین سیستم حمل و نقل در شهر که واپورتو (اتوبوس آبی) نام دارد، گزینه ای مقرون به صرفه و راحت برای سفر به نقاط مختلف شهر می باشد.

لیدو (Lido = ساحل)
لیدو، که یک جزیره باریک و طولانی در تالاب ونیزی است، زمانی یکی از اولین استراحتگاه های منحصر به فرد جهان بود. امروزه ساحل طولانی لیدو، در طول ماه های گرم تابستان، هم مردم محلی و هم گردشگران را به این جزیره می کشاند.

لطفا نظر خود را بنویسید.

0
terms and condition.

نظرات

  • No comments found

سایت وقت سفارت ایتالیا

وقت ایتالیا جهت مصاحبه در سفارت ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا

جهت تعیین وقت ایتالیا (وقت سفارت ایتالیا) برای مصاحبه و اخذ ویزای ایتالیا کافیست تا یک تصویر واضح و با کیفیت و رنگی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و برای ما ایمیل و یا در تلگرام ارسال نمایید.

  •  تعیین وقت سفارت ایتالیا
  •  اخذ ویزای توریستی ایتالیا
توضیحات بیشتر

تلفن وقت سفارت ایتالیا

  • تعیین وقت سفارت ایتالیا عادی/فوری
  • Tel: 021-66531091,66533072
  • telegram/whatsapp: 09351780080
  • Email: info[at]Fly7.ir

آریا سفر آماده همکاری با شرکت های کارگزاری و آژانس های مسافرتی در زمینه خدمات گردشگری و خدمات سفارت ها است. با ما تماس بگیرید.

Scroll to top