02166531091
66533072

شبه‌جزیره ایتالیا

ایتالیا کشور در جنوب اروپا و متشکل ار شبه جزیره ایتالیا و جزایر سیسیل و ساردنیا میباشد مساحت این کشور 301.340 کیلومتر مربع با جمعیت 60.795.612  میلیون نفر میباشد. به خاطر فرم نقشه اش ، ایتالیا به کشور چکمه نیر معروف است.

ایتالیا کشور در جنوب اروپا و متشکل ار شبه جزیره ایتالیا و جزایر سیسیل و ساردنیا میباشد مساحت این کشور 301.340 کیلومتر مربع با جمعیتی60.795.612  میلیون نفر میباشد. به خاطر فرم نقشه اش ، ایتالیا به کشور چکمه نیر معروف است.

به دلیل ویژگیهای آب و هوایی و زیباییهای طبیعی و هنری اش به "کشور زیباییها" نیز معروف میباشد. ایتالیا از اعضای اصلی اتحادیۀ اروپا، ناتو، سازمان ملل متحد، گروه هفت، گروه هشت و گروه بیست میباشد و در ضمن از نقطه نظر جذب توریست و گردشگری  مقام پنجم  را در دنیا دارد. از شمال با سوییس و اتریش، از شمال غرب با فرانسه و از شمال شرق با اسلوانی هم مرز میباشد بر اساس قانون اساسی، مادۀ 114، جمهوری ایتالیا از شهرستانها، استانها، شهرهای بزرگ و نواحی تشکیل شده است.

ایتالیا دارای 8094 شهرستان، 110 استان و 20 ناحیۀ اصلی و بزرگ است. که از جمله میتوان از ساردنیا، کامپانیا، توسکانا، ونتوو، پیه مونته، سیشیلیا، لومباردیا نام برد از شهرهای اصلی نیز میتوان از رم، میلان، ونیز، ناپل، ورونا، تورینو، فلورانس، پادوا، بلونیا، جنوا و پروجا نام برد.

شبه‌جزیره ایتالیا یکی از بزرگترین شبه جزیره‌های اروپا و یکی از سه شبه‌جزیره اورپای جنوبی به همراه ایبری و بالکان است که حد فاصل دریای مدیترانه و دره آپو در جنوب رشته کوهای آلپ قرار دارد. از غرب با دریای تیرنه، از جنوب با دریای ایونی و از شرق با دریای آدریاتیک مرز دارد. نقشه این شبه جزیره شکلی مانند چکمه می‌باشد. مالت و سیسیل را به لحاظ جغرافی جزئی از آن می‌دانند.

به طور کلی بدون احتساب جزایر اطراف، شبه‌جزیره ایتالیا سه کشور را شامل می‌شود:

1. ایتالیا، که ۹۰% شبه‌جزیره را در بر می‌گیرد.
2. سان مارینو که توسط خاک ایتالیا احاطه شده.
3. واتیکان که داخل شهر رم قرار دارد.

لطفا نظر خود را بنویسید.

0
terms and condition.

نظرات

  • No comments found

سایت وقت سفارت ایتالیا

وقت ایتالیا جهت مصاحبه در سفارت ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا

جهت تعیین وقت ایتالیا (وقت سفارت ایتالیا) برای مصاحبه و اخذ ویزای ایتالیا کافیست تا یک تصویر واضح و با کیفیت و رنگی از صفحه اول پاسپورت خود تهیه و برای ما ایمیل و یا در تلگرام ارسال نمایید.

  •  تعیین وقت سفارت ایتالیا
  •  اخذ ویزای توریستی ایتالیا
توضیحات بیشتر

تلفن وقت سفارت ایتالیا

  • تعیین وقت سفارت ایتالیا عادی/فوری
  • Tel: 021-66531091,66533072
  • telegram/whatsapp: 09351780080
  • Email: info[at]Fly7.ir

آریا سفر آماده همکاری با شرکت های کارگزاری و آژانس های مسافرتی در زمینه خدمات گردشگری و خدمات سفارت ها است. با ما تماس بگیرید.

Scroll to top